Neden sertleşmesine meme kadınlarda: nedenleri

En hassas parçası, bir kadın vücudu süt bezleri. Sık sık bu alanda mevcut olan rahatsızlık duygusu. Değer daha fazla hakkında konuşmak, neden sertleşmesine meme.

Belirgin nedenleri

meme kadınlarda

Uzmanları jinekoloji birçok nedeni kadınlarda meme sertleşmesine:

 1. Çünkü uzun süreli stres. Bilindiği gibi, göğüs odaklı çok sayıda sinir uçlarının. Eğer genç bir anne uzun süre gergin, onun kayıp süt. Diğer kadın başlar sertleşme meme.
 2. Değişen hormonal arka plan.
 3. Viral bir hastalık. Birçok kadın, kadın cinsiyet, artan vücut ısısı değişebilir süt bezleri.
 4. Güçlü uyarma.
 5. Meme psikiyatrist ve sertleşmesine herhangi bir dokunsal bir dokunuş.

Jinekologlar, iddia, en yaygın nedeni, böyle bir belirti – erken evre gebelik.

Reaksiyon, göğüs uyarılma

Daha önce belirtildiği gibi, orada birkaç nedeni neden sertleşmesine kadın meme. Değer daha fazla düşünün her biri.

Herhangi bir vücut farklı tepki cinsel ilişki. Süt bezi değişebilir birisi güçlü birisi kolay uyarılma. Ve bazı temsilcilerinden güzel bir seks onlar hiç kalır aynı durumda.

Neden uyarıldığında sertleşmesine meme? Bu durum nedeniyle yoğun bir endorfin üretimi – sevinç hormonları. Eğer bir adam olduğunu görür, haleler partner pörsümüş, deri edinilen kaba, bir nesne, bir şey emin olabilirsiniz - bu doğru bir şey yapıyor.

Duygusal faktör veya hastalığı

Daha az yaygın nedeni neden meme sertleşmesine, bu stres. Böyle bir değişiklik oluyor yaklaşık yüzde üç kadın. İnsan vücudu duyarlı olabilir huzursuzluk ve tecrübelere. Bu bozulmasına yol açar hormonal arka plan, ve daha sonra değiştirmek için adet döngüsü ve görünümünü değiştirmek için meme.

Herhangi bir hastalık – bu da büyük bir stres vücut için. Birçok genç anne emzirme zayıflatır bağışıklık. Sıcaklık arttıkça vücut bazı durgunluk, süt, meme göğüs başlıyor sertleşme, kabarma ve allık.

İlk gebelik belirtisi

Doğa dahil, vücut kadınlar için tasarlanan yeni bir hayat yaratmak. Bir kez yumurta aldı meyve, başlar hazırlar kontrendikasyonlar fetus. Birçok belirtiler uyar gelecekteki anne ve babası hakkında ilginç bir konumda daha hızlı yapacak, deneyimli uzmanlar ya da modern teşhis ekipmanları.

Belirgin belirtisi görünümünü değiştirme meme meme. Onlar koyu sertleşmesine ve şişer. Genellikle bu alanda görünür bir rahatsızlık hissi ve hafif ağrı. Bir kadın olarak görünse de, onun bir büstü bile oldu bir boyutu daha.

Ne ile ilgilidir? Vücudun doğal bir düzeyde hazırlar, doğum sonrası emzirme. Buna göre, oluşan uzantısı duktal meme kanseri. 70'i kadın olur, ilk üç aylık gebelik, 25'i ikinci ve üçüncü, kalan yüzde 5 açısından herhangi bir değişiklik hamilelik döneminde.

Etkisi dokunsal bir kişi veya özel bir özellik

Pek çok kadın ilgi, neden sertleşmesine meme bile hafif bir dokunuşla. Deri bu alanda olur kırışık ve kaba. Bu koruyucu tepki ayrı bir özelliği, vücudun. Bazı bayanlar böyle bir belirti:

 • Nedeniyle sıcaklık dalgalanmaları. Örneğin, eğer bir kadın, sonra sıcak bir banyo dalış buz gibi delik; evden dışarı soğuk sokak ışık giyim. Herhangi bir ani değişiklik için rejim benzer değişikliklere yol açar.
 • Nedeniyle egzersiz. Yaklaşık yüzde 2 kadınlar spor sırasında oluşur, kas spazmı. Durumu gölgelenme kurtarır kendini, 10-15 dakika sonra yorucu egzersiz programı.
 • Hemen hemen yüzde 70'i, kadınların meme sertleşmesine ve ağrılı değişiklikler nedeniyle hormonal arka plan vücutta. Sık sık bu oluyor önce adet veya yumurtlama.

Orada daha az yaygın bir özelliği, vücudun ne zaman göğüs her zaman vardır sıkıştırılmış yapısı sert meme uçları ile. Kadınların yaşadığı bu hayat boyunca, ve bu onlara kesinlikle engel değildir.

Yanlış bir seçim

Neden sık sık meme sertleşmesine ve ağrılı? Şaşırtıcı, ama böyle bir belirti ilişkili olabilir ve alerji. Örneğin, bir temsilcisi, bir kadın koymak giysi malzeme kalitesiz. Bazı bayanlar sutyen giymeyi seviyorum bir-iki beden daha az kaynak, yapmak için kendi onuru başka ifade etmektedir. Bu da görüntülenebilir benzer bir hastalık.

Hayır nedenleri deneyimleri

göğüs

Zaten ortaya çıktı, orada birkaç nedeni neden kadınlarda meme sertleşmesine. Böyle bir olgu, mutlak bir norm, eğer:

 • Ağrı orta. Vardır aynı hava açık gün boyunca. Hiçbir gelişmiş zamanla.
 • Hayır, herhangi bir ek belirti.
 • Ağrı mevcut, en fazla üç gün.
 • Hayır şişlik.
 • Hayır kızarıklık.

Mutlak norm böyle bir belirti gebelik, yumurtlama, emzirme ve daha önce aybaşı. Yukarıdaki tüm durumlarda, profesyonel yardım gereklidir. Hafif bir kırıklık kaldırabilirsiniz, pomassirovti bu bölgeye yumuşak hareketlerle alarak, ılık bir duş.

Uzman yardımına ihtiyacım var

Bazen sertleşme meme olabilir birincil belirtisi ciddi bir hastalık. Gerekli yardım için bir uzman aşağıdaki belirtiler görünce:

 1. Bir kırıklık, sürekli olarak geliştirilmiştir. Daha sonra bu ifade, akut, zorlukla tolere edilebilir bir ağrı.
 2. İstendiğinde ek karakteristik özellikleri: sıcaklık artışı, kızarıklık, erozyon, şişlik.
 3. Aynı anda ağrı vücudun diğer bölgelerinde.
 4. Eğer ortaya herhangi bir meme ucu akıntı. İstisna emzirme veya gebelik.
 5. Tespiti, göğüs sızdırmazlık.

Değer uyarmak, eğer aynı anda kür meme görünür yukarıdaki belirtiler. Onlar-ebilmek var olmak ciddi bir hastalığın habercisi kadar mastitis önce kanser hastalığı. Yapmak istediğiniz şu:

 • Gelmek için bir danışma, bir terapiste mammologist veya bir jinekolog.
 • Geçmek için bir dizi standart testleri: idrar, dışkı, kan testi.
 • Yapmak ultrasonografi (ULTRASON).
 • Geçmek için bir mamografi.
 • Gerekirse isteğe bağlı tayin biyopsisi konusunda tespit, kanser hücreleri.

Çalışmalar bir dizi ortadan kaldırmak riskini ciddi bir hastalığın erken aşamalarında.

Peki ya erkekler?

Soru, neden sertleşmesine, meme uçları, büyük ölçüde heyecanlandıran bir kadın. Bu hiç de diyor ki, erkekler bu tür olaylar karşısında değil. Benzer bir belirti var aşağıdaki durumlarda oluşabilir:

 • Güçlü bir heyecan.
 • Sarhoş.
 • Sık sık oluyor bu gençler ergenlik döneminde.

Benzer bir işareti, hem de kadınlarda, olabilir, ciddi bir hastalığın habercisi.

Sonuç

Büyük miktarda vardır gibi zararsız ve ciddi bir sebep, neden sertleşmesine meme. Dinleyin, vücudunuzun. Bünyesindeki etkinlikleri izleyebilirsiniz ağrının karakteri. Analiz durumu konu ek belirtileri vardır. Tüm bu izin olup olmadığını belirlemek için böyle bir belirti norm veya zamanı tedavi uzmanı.